Approx. Rs 4,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Connection Size | 3/4 inch |
| Media | Thermic Fluid |
| Joint Type | Dual Flow |
| Body Material | Ductile Iron |
| Seal Material | Bronze |
| Max Temperature | 180°C |
| Max Pressure | 10 bar |
| Max Speed | 1500 rpm |
| Connection Type | Flanged |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Connection Size | 3/4 inch |
| Media | Water |
| Joint Type | Dual Flow |
| Body Material | Ductile Iron |
| Seal Material | Bronze |
| Max Temperature | 180°C |
| Max Pressure | 10 bar |
| Max Speed | 1500 rpm |
| Connection Type | Flanged |
Approx. Rs 3,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Connection Size | 1 1/2 inch |
| Media | Thermic Fluid |
| Joint Type | Dual Flow |
| Body Material | Ductile Iron |
| Seal Material | Bronze |
| Max Temperature | 180°C |
| Max Pressure | 10 bar |
| Max Speed | 1500 rpm |
| Connection Type | Flanged |
Explore More Products
© Octane Sealing Technologies India Pvt. Ltd.. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited