Approx. Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Shaft Size | 22 mm |
| Seal Type | Multiple Spring |
| Elastomer Material | EPDM |
| Mating Ring Material | SS 304 |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | Up to 120 C |
| Application | Submersible Pump |
| Direction Of Rotation | Anticlockwise |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Face Material | Ceramic |
Approx. Rs 300 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Shaft Size | 20 mm |
| Seal Type | Multiple Spring |
| Face Material | Ceramic |
| Elastomer Material | EPDM |
| Mating Ring Material | SS 304 |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | Up to 120 C |
| Application | Submersible Pump |
| Direction Of Rotation | Anticlockwise |
Approx. Rs 120 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Shaft Size | 22 mm |
| Seal Type | Multiple Spring |
| Face Material | Ceramic |
| Elastomer Material | EPDM |
| Mating Ring Material | SS 304 |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | Up to 120 C |
| Application | Submersible Pump |
| Direction Of Rotation | Anticlockwise |
Explore More Products
© Octane Sealing Technologies India Pvt. Ltd.. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited